ହଳଦୀକୁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାରତୀୟ ମସଲା ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହା ବ୍ୟଞ୍ଜନର ରଙ୍ଗକୁ ଅଧିକ ଆକର୍ଷକ କରିଥାଏ । ଏହା ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଦେଶମାନଙ୍କରେ ବିପୁଳ ଲୋକପ୍ରିୟତା ହାସଲ କରିଛି । ହଳଦୀର ପ୍ରଭାବକାରୀ ଗୁଣ ସମ୍ପର୍କରେ ୪୦୦୦ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ବେଦରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି । ଏହା ଭୂନିମ୍ନସ୍ଥ କନ୍ଦ (rhizome) ଉଦ୍ଭିଦ । ଏହା ଅଦା ପରିବାର ଅର୍ଥାତ ଜିଞ୍ଜି ବରେସି ପରିବାରର ଗୁଳ୍ମ । ବିଷୁବ ମଣ୍ଡଳୀୟ ଦକ୍ଷିଣ ଏସିଆ ମୁଖ୍ୟତଃ ଭାରତ ହିଁ ହଳଦୀର ଆଦି ଜନ୍ମଭୂମି । ଅବଶ୍ୟ ଆମ ଦେଶ ବ୍ୟତୀତ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ଚୀନ, ଜାଭା, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ପେରୁ ଏବଂ ପଶ୍ଚିମ ଭାରତୀୟ ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜରେ ହଳଦୀ ଚାଷ କରାଯାଏ । ଆମ ରାଜ୍ୟର ଫୁଲବାଣୀ ଓ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରଚୁର ହଳଦୀ ଚାଷ କରାଯାଇଥାଏ । ହଳଦୀର ସାଧାରଣ ରୂପ ହେଉଛି ପାଉଡର ବା ହଳଦୀ ଗୁଣ୍ଡ । ହଳଦୀକୁ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡିଙ୍ଗ କରିବା ପରେ ଏହା ମିଳିଥାଏ । ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବହୁ ଉପକାରୀ । "କର୍କୁମିନ୍" ନାମକ ଏକ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ବର୍ଣ୍ଣକ ବା ରଞ୍ଜକ ହଳଦୀରେ ପ୍ରମୁଖ ଉପାଦାନ ଭାବେ ରହିଥିବାରୁ ଏଥିରେ ଅନନ୍ୟ ଗୁଣ ଭରି ରହିଛି । ଏହାକୁ ରନ୍ଧନ କାର୍ଯ୍ୟ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ତ୍ୱଚା ପାଇଁ, କେତେକ ରୋଗ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ । ହଳଦୀ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀର ଓ ମସ୍ତିଷ୍କ ସୁସ୍ଥ ରହିଥାଏ । ଏହା ହୃଦୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଲାଭଦାୟକ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ହଳଦୀର ଉପକାରିତା ସମ୍ପର୍କରେ ।

  1. ଆଣ୍ଟି-ଇନଫ୍ଲାମେଟୋରୀ: ଏହା ଶରୀରରେ ପ୍ରଦାହଜନକ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କିମ୍ବା ବିଷାକ୍ତଯୁକ୍ତ ସଂକ୍ରମଣକୁ ମୁକାବିଲା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ଏହା ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ପୁରୁଣା ରୋଗ ଶରୀରର ପ୍ରତିରକ୍ଷା ପ୍ରଣାଳୀକୁ ଦୁର୍ବଳ କରିପାରେ ମାତ୍ର ହଳଦୀର ଆଣ୍ଟି-ଇନ୍‌ଫ୍ଲାମେଟୋରୀ ଗୁଣ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇବା ସହିତ ସଂକ୍ରମଣ ସହ ଦୃଢ ଭାବରେ ମୁକାବିଲା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।

  2. ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ: ହଳଦୀରେ ଥିବା କର୍କୁମିନ୍ ସିଷ୍ଟମିକ୍ ମାର୍କର ସନ୍ତୁଳନ କରି ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଉପାଦାନକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରି ଅକ୍ସିଡେଟିଭ୍ ଚାପକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ, ଯେପରିକି ସୁପରକ୍ସାଇଡ୍ ଡିସମ୍ୟୁଟେଜ୍ ଏବଂ ଗ୍ଲୁଟାଥିଅନ୍ ପେରୋକ୍ସିଡେସ୍ । ଏଥିରେ ଥିବା ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ କ୍ଷତିକାରକ ମୁକ୍ତ ରେଡିକାଲଗୁଡିକୁ ଦୂର କରିଥାଏ ।

  3. ହୃଦ୍‌ରୋଗକୁ ରୋକିଥାଏ: ହଳଦୀରେ ଥିବା ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ହୃଦୟର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ବଜାୟ ରଖିବା ସହ ରକ୍ତଚାପକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥାଏ । ଏହା ହୃଦ୍‌ରୋଗକୁ ରୋକିଥାଏ ଏବଂ ରକ୍ତବାହିକାର ଗତିକୁ ବଢାଇଥାଏ । ଏହା ଏଣ୍ଡୋଥେଲିଆଲ୍ ଲାଇନ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରେ, ଯାହା ହୃଦୟ ଏବଂ ରକ୍ତ ବାହିକା ମଧ୍ୟରେ ଆନ୍ତରିକ ଢାଞ୍ଚା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ । ତେଣୁ, ଏଣ୍ଡୋଥେଲିଆଲ୍ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଜଡିତ ହେତୁ ଷ୍ଟ୍ରୋକ୍, ଅତ୍ୟଧିକ ରକ୍ତ ଜମାଟ ବାନ୍ଧିବା ଭଳି ରୋଗକୁ ରୋକାଯାଇ ହୁଏ ।

  4. ମଧୁମେହ (ଡାଇବେଟିସ୍)ର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ: ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ହଳଦୀରେ ଥିବା କର୍କୁମିନ୍ ଡାଇବେଟିସ୍ ଏବଂ ଡାଇବେଟିସ୍ ନେଫ୍ରୋପାଥି ପରିଚାଳନାରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ । ତେଣୁ, ଏହା ଇନସୁଲିନ୍ ହରମୋନ୍ ବୃଦ୍ଧି କରି ରକ୍ତରେ ଶର୍କରା ସ୍ତରକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥାଏ ।

  5. ଆଣ୍ଟି-ଡିପ୍ରେସାଣ୍ଟ ବା ଅବସାଦ ଦୂର କରିଥାଏ: ହଳଦୀ ମସ୍ତିଷ୍କ ପାଇଁ ବି ଉପକାରୀ । ଏହା ସ୍ନାୟୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଏବଂ ସଂଯୋଗରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିଥାଏ । ଏହା ସହିତ, ଏହା ଅନେକ ନ୍ୟୁରୋଟ୍ରୋଫିକ୍ କାରକ ଉତ୍ପାଦନକୁ ବଢାଇଥାଏ ଯେପରିକି ମସ୍ତିଷ୍କରୁ ଉତ୍ପନ୍ନ ନ୍ୟୁରୋଟ୍ରଫିକ୍ ଫ୍ୟାକ୍ଟର୍ (BDNF), ସେରୋଟୋନିନ୍, ଏବଂ ଡୋପାମାଇନ୍, ଅଣୁଗୁଡ଼ିକ ଯାହା ଅବସାଦର ପରିଚାଳନାରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ ।

  6. ମସ୍ତିଷ୍କ ପାଇଁ ହିତକାରକ: BDNFର ଅଭାବରେ ଆଲଜାଇମର ଏବଂ ପାର୍କିନ୍ସନ୍ ସମେତ ଅନେକ ବୟସ ଜନିତ ରୋଗ ଦେଖାଦେଇଥାଏ । ହଳଦୀ BDNFର ସ୍ତରକୁ ବଢାଇଥାଏ, ଯାହା ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ସ୍ନାୟୁ ସଂଯୋଗକୁ ବଜାୟ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ଏବଂ ସ୍ନାୟୁ କୋଷର ଗୁଣନକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ କରିଥାଏ । ମସ୍ତିଷ୍କର କ୍ଷତିକୁ ହଳଦୀ ରୋକିବା ସହିତ ଏଥିରେ ଥିବା ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ ମସ୍ତିଷ୍କକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିଥାଏ ।

  7. ଚର୍ମ ତଥା ତ୍ୱଚା ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ: ହଳଦୀରେ ଥିବା ସକ୍ରିୟ ଉପାଦାନ କର୍କୁମିନ୍ ଚର୍ମର ଗଠନକୁ ବଢାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ଏହାର ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ, ଆଣ୍ଟିମାଇକ୍ରୋବାୟଲ୍ ଏବଂ ଆଣ୍ଟି-ଇନ୍‌ଫ୍ଲାମେଟୋରୀ ଗୁଣ ଯୋଗୁଁ ଏହା ବ୍ରଣ, ସୋରିୟାସିସ୍ ଏବଂ ଡର୍ମାଟାଇଟିସ୍ କୁ ରୋକିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ।

  8. ଅଷ୍ଟିଓଆର୍ଥ୍ରାଇଟିସ୍ ର ସଠିକ ପରିଚାଳନା: ହଳଦୀ ଗଣ୍ଠିର ନମନୀୟତାକୁ ଉନ୍ନତ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ, ଗଣ୍ଠିର ଯନ୍ତ୍ରଣା, ଫୁଲା ଏବଂ କଠିନତାକୁ ହ୍ରାସ କରେ । ହଳଦୀ ଆର୍ଥ୍ରାଇଟିସ୍ ରୋଗୀଙ୍କଠାରେ ପ୍ରଦାହକୁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଭାବରେ ହ୍ରାସ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି ।

  9. ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଉନ୍ନତି ଆଣେ: ହଳଦୀ ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ଆୟୁର୍ବେଦରେ ଏହା ଏକ ହଜମକାରୀ ଔଷଧ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଉଥିବା ଗୁପ୍ତ ମାଇକ୍ରୋଫ୍ଲୋରାର ସନ୍ତୁଳନ ବଜାୟ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ଏଥିରେ ଥିବା ଆଣ୍ଟି-ଇନ୍‌ଫ୍ଲାମେଟୋରୀ ଏବଂ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟର ଗୁଣ ହଜମ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ।

  10. ଆଣ୍ଟି-ଆଲର୍ଜି: ହଳଦୀ ଏବଂ କର୍କୁମିନରେ ଆଣ୍ଟି-ଆଲର୍ଜି ବା ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରିବାର ଗୁଣ ରହିଛି । ସାଧାରଣତଃ ଜ୍ୱର ବା ଆଜ୍ମା ରୋଗ ଯୋଗୁଁ ପ୍ରତିରୋଧ ଶକ୍ତି କମିଯାଏ । ଯେଉଁ ରୋଗୀମାନେ ଆଲର୍ଜିରେ ପୀଡିତ ହୋଇଥାନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରୁ ହଳଦୀ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ ।

ହଳଦୀ ହେଉଛି ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ଔଷଧ । ଏହାର ଉପକାରୀ ଓ ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ଯୋଗୁଁ ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପୀ ସ୍ୱୀକୃତି ଲାଭ କରିଛି । ଏହା ଆଣ୍ଟି-ଇନ୍‌ଫ୍ଲାମେଟୋରୀ, ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ, ଆଣ୍ଟିମାଇକ୍ରୋବାୟଲ୍ ଏବଂ ସଂକ୍ରମଣ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲଢେଇ କରିଥାଏ । ଏହା ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ, ଆର୍ଥ୍ରାଇଟିସ୍, ଆଲର୍ଜି ଅବସ୍ଥା, ହୃଦ୍‌ରୋଗ, ନ୍ୟୁରୋଡେଜେନେରେଟିଭ୍ ଡିସଅଡ଼ର୍ସ (ଆଲଜାଇମର ଏବଂ ପାର୍କିନ୍ସନ୍), ସୋରିୟାସିସ୍ ଏବଂ ଡର୍ମାଟାଇଟିସ୍ ଭଳି ଅନେକ ଚିକିତ୍ସା ଅବସ୍ଥାରେ ଏହା ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଏଥିରେ କୌଣସି ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ନାହିଁ, ଏଥିପାଇଁ ଏହାକୁ ଔଷଧର ବିକଳ୍ପ ଭାବେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ । ବଜାରରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ହଳଦୀ ଉପଲବ୍ଧ । ହଳଦୀକୁ ଖାଦ୍ୟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯିବା ନିରାପଦ ଓ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ ।