ପରଂବ୍ରହ୍ମ ତ୍ରିପାଠୀ

ଆଚରଣର ସଞ୍ଚରଣ
ଓଡିଆ
ଜହ୍ନରେ ବି ଖୁଣ ଅଛି, ଆମ ଭିତରେ ବି ରହିବ। ତାପରେ ଚବିଶ କ୍ୟାରେଟ ସୁନାରେ କଣ ଅଳଙ୍କାର ଗଢି ହୁଏ ? ହେଲେ ଆମ ଆଚରଣରେ
ଫାକୁଲା'ର କାଚଖିଆ
ଓଡିଆ
ଆମେ ସମସ୍ତେ ବୋଧେ ସନ୍ଧ୍ୟା ଯାଏ ପେଟକୁ ଧରି ବସିଛୁ । ଅଜଣା ଶବ୍ଦଟିଏ, ଭାବନାଟିଏ ବା କଥାଟିଏ ଯଦି ଆମ ଅହଂକୁ ଛୁଇଁଗଲା, ତା ଅର୍ଥ
ଛଦ୍ମ ନିରାସକ୍ତି, ସ୍ପଷ୍ଟ ଆସକ୍ତି
ଓଡିଆ
ଛଦ୍ମ ମହାନତା ଠାରୁ କୋଟିଏ ଗୁଣ ଶ୍ରେୟସ୍କର ହେଉଛି ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ନିଜ ଅଭିଳାଷ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଦେବା । ବୋଧହୁଏ ଏହା ସମ୍ପର୍କକୁ ବିଗିଡିବାରୁ ବଞ୍ଚେଇ
ଅକ୍ଟୋବର ୨୯ ଆସିଲେ ମନେ ପଡେ
ଓଡିଆ
୨୯ ଅକ୍ଟୋବର - ଓଡିଆ ଜାତିର ଜୀବନରେ ଏକ ଭୟାନକ ଛାତିଥରା ତାରିଖ । ୧୯୯୯ ମସିହାରେ ଓଡିଶାର ମେରୁଦଣ୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ମହାବାତ୍ୟା ଆମ ସମୟର
ଡାହାଣୀ
ଓଡିଆ
ସରକାରୀ ପରିସଂଖ୍ୟାନ ଅନୁସାରେ ୨୦୦୦ ରୁ ୨୦୧୬ ମସିହା ଭିତରେ ଭାରତରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରାୟ ୨୫୦୦ ମହିଳା ଡାହାଣୀ ସନ୍ଦେହରେ ହତ୍ୟାର ଶିକାର ହେଇଛନ୍ତି
ଦେଖି ନଥିବା ଘରପୋଡିର ଦୃଶ୍ୟ: ଏକ ସମୀକ୍ଷା
ଓଡିଆ
'ଦେଖିନଥିବା ଘରପୋଡିର ଦୃଶ୍ୟ', ନୂଆ ପ୍ରଜନ୍ମର କଥାକାର ଭାନୁ ଶଙ୍କର ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଗଳ୍ପ ସଂକଳନ । ଏହାକୁ ନେଇ ଏକ ପାଠକୀୟ ସମୀକ୍ଷା ।
ଖୁସି ଚୋର
ଓଡିଆ
ସବୁ ସମ୍ପର୍କ, ସବୁ ବ୍ୟସ୍ତତା, ସବୁ ଜଞ୍ଜାଳ ଭିତରୁ ନିଜ ପାଇଁ ଧାପେ ଖୁସି ଚୋରେଇ ନେବା ଗୋଟେ ମାଷ୍ଟର ଆର୍ଟ । ସେଇ କଳାଟିକୁ ଥରେ

Language: English - Odia - Change